+Muszyna     +dodaj do ulubionych    Reisepolen Dziś są imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Muszyna - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronie


     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój

Online: (1)

Muszyna informacje -

Muszyna - atrakcje

Muszyna położona jest wśród szczytów i potoków górskich w województwie małopolskim, w dolinie rzeki Poprad. Region ten charakteryzuje się łagodnym, górskim klimatem, który z połączeniem z obecnością lasów wpływa korzystnie na układu oddechowy. W Muszynie możemy się rozkoszować spokojem, ciszą, czystym, nieskażonym powietrzem i oczywiście piękną, dziką przyrodą.

Łagodne górskie zbocza są doskonałe do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Wyciągi narciarskie znajdują się w Powroźniku, Złockiem, Szczawniku, Jastrzębiku i Żegiestowie, narciarskie trasy biegowe w Złockiem.

Muszyna zaprasza do korzystania z wielu atrakcji: kąpielisk, kortów tenisowych, boisk, krytych basenów, wodnego miasteczka oraz do przejażdżek konnych bryczkami jak i wierzchem. Malownicze krajobrazy zachęcają do korzystania z pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Muszyna to prawdziwy raj dla grzybiarzy i myśliwych, a także wędkarzy.
Podczas wizyty w Muszynie turyści mogą także uczestniczyć w zimowych kuligach, letnich przejażdżkach dorożkami,
a także pojechać do Słowacji - w Muszynie jest przejście graniczne.

Jednak głównym bogactwem Muszyny i okolic są wody mineralne, wykorzystywane do kuracji pitnej, kąpieli i aerozoterapii - możemy bezpłatnie korzystać z ogólnodostępnych pijalni wód mineralnych.

W muszyńskim muzeum regionalnym możemy poznać historię i tradycje regionu, natomiast w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Regionalnym organizowane są wystawy prac artystów polskich i słowackich.

Muszyna zaprasza także do udziału w cyklicznych letnich imprezach: Festynach Nad Popradem, Noc Świętojańska nad Popradem, Święto Wód Mineralnych, Jesień Popradzka.strona czytana 40231


Polecamy
Korzystanie z serwisu muszyna.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

| Polanica Zdrój | Jelenia Góra noclegi | Międzyzdroje | Urlop w Polsce | Jelenia Góra | Noclegi w Polsce |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2024 Tenet